TR EN
S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Yağmurluk, terlik, mayo, şapka, bere, su kabı(matara-termos), güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.
Yaz ve kış aylarında sıcaklık farkı fazla değildir. Yıllık ortalama sıcaklık 26 derecedir. Ülkede mayıs ekim ayları arasında yağış görülürken; kasım nisan ayları arası kurak geçer.
Resmi dili İspanyolcadır. Turistik merkezlerde İngilizce de konuşulur.
Noel dönemleri ve temmuz - ağustos ayları turistlerin en yoğun olarak ziyaret ettiği dönemlerdir. Küba'yı ziyaret etmek için en uygun zaman havanın çok soğuk olmadığı ve fırtınaların daha az oldugu ocak - mayıs ayları arasıdır.
Ülkenin en önemli üretimlerinden puro, rom ve kahve alınabilir. Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.
Küba bize vize uygulayan ülkeler arasındadır. Vize ücreti 60 dolardır. Esencia Tour olarak vize ile ilgili tüm işlemler tarafımızdan yapılacaktır.
Küba Pesosu'dur. 1 Peso yaklaşık 0.85 Dolara karşılık gelmektedir.
Yaz saati uygulamasına göre 8 saat ileriyiz.