TR EN
Küba

Küba

Küba'yı gerçekten unutulmaz kılan halkı ile adanın ritimlerinin ötesinde, esrarengiz mangrovlar, yükselen yağmur ormanları, şeker tanesi görünümlü kumu, eşsiz mercan kayalıkları ve tarihi cazibesi. İşte kültürlerin gerçek buluşma noktası - şansınız varsa, sizi açık kollarla ağırlayacak okur-yazar, samimi ve çekici insanlarla dolu bir ülke.

KÜBA’ YI KEŞFEDİN

Küba, purolar, klasik otomobiller ve Castro'dan çok daha fazlasıdır.

Mükemmel hava, saf sular, muhteşem manzaralar, yükselen mimari, egzotik yaban hayatı, coşkulu gece hayatı ve klasik otomobillerin özel geçidi. İşte bu Küba.

Antiller'in incisi Küba, Karayipler’in sınırında bulunuyor. Bahamalar, Haiti, Jamaika, Kayman Adaları ve Florida Keys'in kucaklaşması içinde yer alan Küba, 109.884 km²’ lik yüzölçümü ile Karayipler'deki en büyük adadır. 11 milyondan fazla nüfusa sahip olan Küba, Karayipler'in 2.; Dünyanın ise 16. en kalabalık adasıdır. Arazi, subtropikal flora ve fauna ile gür, ticaret ve deniz rüzgarları ile ahenklidir. Küba, sizi keşfetmeye, deneyimlemeye ve kendinizi şımartmaya davet ediyor.

Küba güler yüzlü insanları, sıcacık müziği, lezzetli puroları, her mahallede düzgün bir şekilde işleyen ücretsiz sağlık hizmetleri, efsaneleşmiş tarihi ile herkesin merak ettiği uzaklardaki küçük bir ada.

Gerçek Küba, tarihin ve müziğin, şiirin ve tutkunun, maceranın ve şaşırtıcı derecede zengin kültürün canlı bir karışımı. Christopher Columbus’un "insan gözünün şimdiye kadar gördüğü en güzel yer" olarak nitelendirdiği adayı bir de siz keşfedin.