Notice: Undefined index: lang in /home/esencia/domains/esenciatour.com/public_html/saglik.php on line 9
ESENCIA TRAVEL
TR EN

Küba Sağlık HizmetleriTÜRSAB A-9470 lisanslı turizm acentası olan Esencia Travel, Türkiye’de tedavisi olmayan ya da uygulanan tedavilerden olumlu sonuç alamayan hastaların, Küba’daki devlete ait sağlık merkezinin sunmuş olduğu alternatif tedavi yöntemlerinden yararlanabilmeleri için danışmanlık hizmeti vermektedir.
Küba’da tedavi edilebilecek ya da ilerlemesi durdurulabilecek hastalıklar; Retinitis Pigmentosa, Diyabetik Ayak, Vitiligo, Saç-Sakal Kıran ve kanser’ dir.

Söz konusu hastalıklarla ilgili danışmanlık talep eden hastaların, hastalıkla ilgili teşhis raporlarını, daha önce gördüğü tedavilerle ilgili detaylı raporları ve kendileriyle ilgili bilgileri ingilizce olarak hazırlayıp, bilgisayar ortamında taratarak info@esenciatour.com adresine göndermeleri gerekmektedir.
Hastalara ait raporlar ve hastalıkla ilgili bilgiler Küba’daki sağlık merkezine tarafımızdan gönderilir ve Küba’ daki uzmanlar tarafından incelenerek kişinin tedaviye uygun bulunması durumunda sağlık programı hazırlanarak kalış süresi, uygulanacak tedaviler ve ücret bilgisi mail ve telefon aracılığıyla bildirilir.
Hastaların Küba’ da tedavi görmeyi kabul etmesiyle;

Ayrıca, Küba’ da otel rezervasyonlarının yapılması, rehberlik hizmeti vb. işlemler yapılarak seyahat programı hazırlanır.
Seyahat programında belirtilenler dışında yer alan extra muayene, ilaç, tedavi vb. masrafların hasta tarafından Küba’daki Sağlık Merkezi’ ne yapılması gerekmektedir.